Motocikla izvēle ir atbildīgs process, jo no tā ir atkarīgs, vai braukšana jums dāvās prieku, vai jūs lielākoties sēdēsiet garāžā mēģinot iedarbināt savu dzelzs zirgu.

Pirmām kārtām jāizskata, kādas jaudas motociklus jums ļauj vadīt jūsu kategorija. Aplūkot informāciju var sadaļā kategorijas. Informācija par motocikla jaudu un dzinēja apjomu vienmēr ir dota interneta veikalos, un ir viegli atrodama.

Pēc šādu rāmju uzstādīšanas jāizvēlas motocikla ražotājs. Par vislabākajiem motocikliem tiek uzskatīti japāņu modeļi no tādiem ražotājiem kā Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki. Pēc tam nāk vācu firmas, tādas kā BMW. Amerikāņu motocikli arī ir populāri, piem. Harley Davidson, taču uzskatāms, ka tiem nepieciešama lielāka aprūpe. Ķīniešu varianti, kaut arī tie ir lēti, nav uzskatāmi par labu domu, jo to reputācija kvalitātes ziņā ir zema. Padomju motociklus arī iegātāties lielas jēgas nav, jo tie ir vismaz 30 gadus veci, un reti kad var atrast šos motociklus ideālā stāvoklī.

Tālāk jau jāskatās pēc komplektācijas un dizaina. Ir jāzin, pa kādiem ceļiem lielākoties brauks motociklists, un kādus ātrumus spēs izspiest no sava dzelzs drauga. No tā izriet, kādi riteņi ir nepieciešami, kāda ir aerodinamika, cik ērti ir pārslēgt ātrumus un ieslēgt pagrieziena rādītājus, vai ērti ir novietotas kājas. Jāizvēlas arī atkarībā no paša motociklista svara un gabarītiem, kā arī no spēka, jo nepieciešamības gadījumā motocikls būs jāpaceļ, piemēram, ja tas ir nogāzies parkingā. Dizaina ziņā katrs jau pats izvēlas, kas katram personīgi patīk, tomēr vienmēr jāatceras par ērtību un ergonomiku, un tas ir pats galvenais, lai uz ceļa justos droši un pārliecīgi.

Vienu varam pateikt droši: tie motocikli, kas ietilpst mūsu motoparkā nodaļā “Galerija“, ir pārbaudīti un tos varam droši ieteikt. Nāciet tos izmēģināt, piesakoties braukšanas apmācībām!