Vadītāja tiesību iegūšana jebkura transporta veida vadīšanai, vai tā būtu automašīna vai motocikls, vai mazāk izplatīts transporta līdzeklis – nav viegls, taču atbildīgs uzdevums. Pirms doties uz autoskolu vai pie individuālā instruktora, vienošanās par nodarbībām, lai būtu uzsākama moto apmācība, nebūtu lieki iepazīties ar eksāmena norises noteikumiem un apmācības procesu. A kategorijas tiesības ir dažāda veida, atšķirīgiem mototransporta veidiem, taču starpību starp tiem vajadzētu zināt. Pareizā izvēle ļaus izvairīties no liekām problēmām un ietaupīs naudu.

Autoskolā Xmoto Jūs varat iegūt šādu kategoriju tiesības:

  • A kategorijas tiesības tiek piešķirtas motociklu un triciklu vadīšanai ar dzinēja jaudu vairāk nekā 15 kW. Eksāmenu var kārtot personas vecākas par 24 gadiem.
  • AM kategorija ļaus vadīt mopēdu un motorolleru ar dzinēju 50cm³ robežās. Mopēda maksimāli pieļaujamais ātrums 45 km/st. Eksāmenu var kārtot no 14 gadiem.
  • Kategorija A1 dod tiesības vadīt motociklu bez piekabes ar jaudu ne vairāk kā 11 kW un triciklu ar dzinēja jaudu ne vairāk kā 15 kW. Tiesības var iegūt, ja Jums šajā brīdī ir pilni 16 gadi.
  • Kategorija A2 ļauj braukt ar motociklu, kura jauda ir līdz 35 kW, sākot no 18 gadiem.

Apmācības process

Ja Jums jau ir citas kategorijas vadītāja apliecība, A kategorijas kursi autoskolā XMOTO PRO neaizņems daudz laika, teorija – 15 stundas, braukšana – minimāli 10 akadēmiskās stundas (45 minūtes). Ja Jūs esat iesācējs, situācija būs cita: vajadzēs 55 akadēmiskās stundas, kā B kategorijai, un tad vēl 10 stundas – jau A kategorijai.

Pēc teorētiskā un praktiskā apmācības kursa pabeigšanas tiek kārtots iekšējais eksāmens autoskolā XMOTO PRO un tikai veiksmīgas nokārtošanas gadījumā, apmācāmais tiek pielaists kārtot eksāmenu CSDD.

Pirms eksāmena CSDD, jāiziet medicīniskā komisija un jāsaņem izziņa par pirmās palīdzības sniegšanas kursa pabeigšanu.

Eksāmena kārtošana

Eksāmens CSDD notiek divos etapos:

  • Teorija ietver 30 jautājumus, atļautas 3 klūdas.
  • Praktiskā vadīšana – laukums un pilsēta. Laukuma bez kļūdām jāveic 8 figūras ( čūskiņa, astotnieks, slaloms, tiltiņš, stop-līnija, šķēršļu apbraukšana ar bremzēšanu, šķēršļu apbraukšana bez bremzēšanas, iebraukšana garāžā atpakaļgaitā). Tikai nokārtojot braukšanu laukumā, vadītājs tiek pielaists braukšanai pilsētā.
  • Gadījumā, ja Jūs nenokārtojāt praktisko eksāmenu CSDD gada laikā pēc teorijas nokārtošanas, teorētisko eksāmenu būs jākārto no jauna.

Pēc veiksmīgas visu eksāmena etapu nokārtošanas, Jūs kļūsiet par autovadītāja tiesību laimīgo īpašnieku.

Autoskolas XMOTO PRO instruktori iemācīs Jums visas motocikla vadīšanas nianses un sagatavos eksāmenam. Jūs viegli iegūsiet A kategorijas tiesības un izbaudīsiet ātrumu kopā ar savu dzelzs draugu.