Sākot ar 2013.gadu nepieciešams uzrādīt motorollera tiesības, lai varētu braukt ar to. Ja agrāk tās saņemt bija viegli, tad sākot ar 2014.gadu AM katagorijas tiesības prasa ne tikai teorētisko daļu, bet arī braukšanas prakses nokārtošanu CSDD. Šīs kategorijas tiesību iegūšanas mehānisms ir līdzīgs motocikla vadīšanas tiesību saņemšanai.

AM kategorijas tiesības dod iespēju vadīt mopēdu (motorolleru) ar dzinēja apjomu ne lielāku par 50 cm3 un ar kustības ātrumu pilsētas robežās ne lielāku par 45 km/h. Gadījumā, ja Jums jau ir A,B,C1,B1,C vai D kategorijas tiesības, Jūs jau varēsiet vadīt AM kategorijas transporta līdzekli un nevajadzēs tam saņemt papildus braukšanas tiesības.

Mūsu motoskola Xmoto PRO uzaicina Jūs pieteikties vadīšanas teorētiskajam kursam, kā arī apmeklēt praktiskās nodarbības ar instruktoru. Apmācība notiek specializētā laukumā, kur topošais vadītājs mācās izbraukt astoņas obligātās figūras, un pēc tam dodās pilsētas ielās, kur ir dzīva satiksme. Pēc tam kad Jūs sāksiet droši justies vadot šo transporta līdzekli, varēsiet mierīgi nokārtot eksāmenu CSDD.

Ko ietver sevī praktiskais eksāmens?

Lai saņemtu AM kategorijas tiesības būs jāizpilda vairākas figūras. Dažas no tām ir šādas:

  • „Astoņnieks” ar diviem apgriezieniem.
  • „ Čūska”.
  • Braukšana pāri dēlim.
  • Parkošanās.
  • „Stop līnijas” demonstrēšana.
  • Tāpat būs jāveic šķēršļu apbraukšana ar bremzēšanu – „slaloms”.

Pirms topošais mopēda vadītājs kārtos praktisko braukšanu, viņam ir iespēja pārbaudīt transporta līdzekli, akseleratora un bremžu darbību. Šim sagatavošanās darbam tiek noteiktas 5 minūtes.

Mūsu motoskola Xmoto PRO veic visu AM kategorijas tiesību saņemt gribētāju apmācību. Apmācībai tiek pieņemtas personas no 14 gadu vecuma. Praktiskās nodarbības norisinās uz motorollera Honda Vision.

Kāpēc būtu jāmācās pie mums?

  • Praktiskās nodarbības mūsu skolā norisinās paralēli teorijas apmācībai. Šāda metodika ļauj ātrāk un efektīvāk apgūt zināšanas.
  • Pēc pieraksta uz praktiskajām nodarbībām, Jums tiek nozīmēts pieredzējis instruktors, kurš apmācīs pamatfigūru izbraukšanu, sniegs transporta līdzekļa vadīšanas prasmes, kuras ļaus Jums droši justies uz pilsētas ielām.
  • Motorollera tiesības iespējams iegūt jebkurā gadalaikā, pat ziemā.

Nokārtot teorētisko un praktisko eksāmenu daļu var uzreiz pēc kursu pabeigšanas. Papildus informācijai zvaniet pa telefonu.