Divu riteņu transporta cienītāji, kuriem patīk mierīgi ātrumi un mazāk jaudīgi pārvietošanās līdzekļi var izvēlēties sev transporta veidu, kurš ir pietiekami viegli vadāms, ka arī pieejams, tai skaitā pusaudžiem un spēj aizvietot velosipēdu. Tāpat, tas ir sākums, lai pārietu uz nopietnāka veida mototransportu. Ja Jūs gribat netraucēti pārvietoties pa Latvijas ceļiem ar mopēdu vai lielo skūteri, Jums jāiziet specializēta apmācība motoskolā un jāsaņem AM kategorijas tiesības. Xmoto – tie ir profesionāļi ar daudzu gadu pieredzi, kuri ar prieku dalīsies ar Jums savās iemaņās un pieredzē, kas nepieciešami mopēda vadīšanai.

Ko dod AM kategorijas tiesības?

Likums stingri reglamentē, šīs kategorijas transporta līdzekļu īpašniekiem ir atlauts vadīt divriteņu vai trīsriteņu transportu ar maksimālo ātrumu vairāk nekā 25 km/h, taču ne ātrāk par 45 km/h. Šajā kategorijā ietilpst vairāki transporta līdzekļu veidi, tai skaitā mopēdi, lielie skūteri, kā arī kvadracikli, ja to pilnā masa nepārsniedz 350 kg, bet maksimālais ātrums – nepārsniedz 45 km/h. Jauniešiem šī kategorija ir īpaši pievilcīga, jo iegūt mopēda tiesības var no 14 gadiem.

Kā saņemt mopēda tiesības?

Lai iegūtu vadītāja tiesības, kuras ļautu vadīt mopēdu, nepieciešams iziet atbilstošu apmācību, tad nokārtot teorētisko eksāmenu un praktisko testu. Neskatoties uz to, ka mopēds un motocikls – divi atšķirīgi transporta līdzekļi, apmācība, lai saņemtu AM kategorijas tiesības, daudzās pozīcijās ir līdzīga motocikla vadītāja tiesību saņemšanai.

Testu un eksāmenu procesā, kandidātam ir jānodemonstrē nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes, kā arī uzvedība, kura nav pretrunā ar vispārpieņemtajām uzvedības normām uz ceļa. Eksāmena pārbaudes mērķis – likumsargiem ir jāpārliecinās, ka topošais vadītājs izprot transporta līdzekļa darbības principus un pietiekami labi ir trenēts, lai demonstrētu braukšanas procesa kompetenci un taktiskumu, tai skaitā arī pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Profesionālā apmācība mopēda vadīšanai motoskolā

Profesionālā motoskola Xmoto aicina visus gribētājus iziet braukšanas apmācību uz mopēda. Mēs esam gatavi piedāvāt:

  • Teorētiskās sagatavošanas kursus turpmākai veiksmīgai teorētiskā testa nokārtošanai, lai saņemtu AM kategorijas tiesības.
  • Braukšanas apmācību no “nulles”, lai izietu praktisko eksāmenu.
  • Iemaņu apgūšanu un nostiprināšanu, kas ļaus Jums pat uz mopēda veiksmīgi pārvarēt attālumus, nepakļaujot savu dzīvību un citu satiksmes dalībnieku dzīvības, riskam.